Když na dveře klepe nezvaný host, nejdříve zmatkujete, pobíháte po místnosti a nevíte co rychle udělat. Otevřít, nebo ne? Zaklepe-li podruhé, jste jistější a klidnější.

Jak to bude, aneb abyste věděli, do čeho jdete naši zvaní hosté

Předpokládáme, že nezvaného hosta potkáte někde cestou….

Takže:

Naše prostory pravidelně dezinfikujeme.  Jednak každodenním vytíráním povrchů dezinfekčními prostředky. Další dezinfekci prostor a nářadí provádíme germicidními světly.  Oba tyto zásahy, se postarají o nezvané hosty. Přicházíte tedy do ošetřeného prostoru.

Do kurzů mají přístup pouze zdraví návštěvníci, kteří donesou na první svoji lekci potvrzení o bezinfekčnosti. (To je nařízeno všeobecně ve vzdělávacích institucích). Prohlášení dostanou při přihlášení do kurzu mailem. Stačí čestné prohlášení ztvrzené podpisem. Vlastní krev nevyžadujeme, stačí použít propisku. Roušky používáme, či nepoužíváme- vždy dle uvážení a momentální situace. Nebo při vyhlášení zvláštních opatření.

Každý účastník kurzu nosí svůj ručník a pracovní triko. Jednorázové rukavice jsou k dispozici u dveří. Necháváme na uvážení jednotlivců, zda rukavice použijí, či nikoli. U vstupu máme dezinfekční gel, který vždy při příchodu návštěvníci výtvarných kurzů použijí. Mýdla, která používáme mají virucidní a antibakteriální účinky.

Jak to bylo

V době, kdy naše činnost byla vládním nařízením přerušena, jsme kurzy uzavřeli. Lekce, které byly vládním nařízením zrušeny jsme všechny nahrazovali po uvolnění těchto opatření. Uspořádali jsme i lekce navíc, aby lidé mohly nahrazovat dle svých časových možností.  Naše plenéry jsme otevřeli všem účastníkům našich kurzů, takže i těm, kteří na kreslení a malování nechodili.

Pravda, náš rok nebyl cyklický, tak jak jsme zvyklí. Tedy dva semestry pravidelných kurzů a občasné výtvarné dílny o prázdninách. Všechny lekce se povedlo odučit i s tím, že jsme přijali některá opatření, která byla nutná pro bezpečnost zúčastněných. Tedy např. kreslení a malování venku – plenéry, otevřené většímu počtu lidí s udržováním rozestupů, posunutí lekcí do letních měsíců.

Výše popsané úkony a opatření nás naučil nový host v našich životech – Covid.  Je tady, dobře, přijali jsme ho, budeme s ním tedy žít. Nějak se sem všichni vejdeme. Nebojte se a přijďte také. Jste našimi zvanými hosty!

Naše řešení v případě opětovného uzavření škol: bylo by podobné jako minule s tím, že jsme otevřeni i dalším řešením. Jako je online výuka, individuální lekce, materiál s úkoly na doma…. zkrátka se přizpůsobíme podle toho, co nový semestr přinese. Tak abychom lekce nezůstali dlužni.

Přihlášky do našich výtvarných kurzů jsou v plném proudu. Začínáme v říjnu.

Rozvrh výtvarných kurzů

najdete zde. Pro dospělé, kreslení, malování, keramika, ruční knižní vazba, Tiffany vitráž, šperk…..nebo dětské výtvarky, či seniorské art kluby. Více o nich zde

Typy kurzovného

Můžete volit mezi semestrálním a dvousemestrálním předplatným. Lekce můžete platit i po 5, či 10 lekcích, nebo jednotlivě. To však vyjde poněkud dráž.

Nabízíme i lekce individuální přímo v atelieru, nebo on-line. Vše najdete v našem ceníku.

Těšíme se opět na další rok s vámi v našem Atelieru ŠUM, mílí zvaní hosté.

Proč si vybrat Ateliér ŠUM?

.Zameškané hodiny si můžete nahradit. Kurzy můžete kombinovat. Nevejdete se svým náročným týdnem do našeho rozvrhu? Svěřte se. Něco společně vymyslíme.

Výtvarné kurzy vedou výtvarníci s pedagogickou praxí.Věrní, občané Prahy 1, senioři a studenti mají u nás slevy, ty najdete v ceníku. Můžete přijít jen občas, můžete chodit celý rok. Kurzy jsou semestrální i hodinové.  Toto je Několik dobrých důvodů proč navštěvovat Ateliér ŠUM – Školičku u sv. Michala- výtvarné kurzy Praha.

Nevíte, který kurz zvolit, pište, volejte…..

Více Zuzana Klápšťová, tel: +420-606 908 230, e-mail: piste@kurzyuzuzy.cz