Několik důvodů proč navštěvovat naše kurzy

 • Kvalitní lektoři - výtvarníci

  V naší školičce – ateliéru ŠUM v praze 1 učí kvalitní lektoři – výtvarníci s pedagogickou praxí. Jsou to akademičtí malíři a restaurátoři, architekt, scénograf, keramička, krajkářka, umělecký zlatník a rytec. Všichni jsou ve svém oboru vysokoškolsky vzdělaní a jsou našimi dlouholetými lektory. Náš tým je profesionální, stabilní, na vysoké odborné úrovni, tvoří jej empatičtí lidé, kteří jsou výtvarně aktivní.

 • Rodinná atmosféra

  Náš ateliér je rodinného typu, proto i náš přístup ke klientům je velmi blízký. To nám umožňuje velmi individuální přístup ke každému návštěvníkovi, k jeho potřebám, cílům a přáním.

 • Možnosti náhrad a kombinací kurzů

  Umožníme vám náhradu zameškaných lekcí dle vašich časových možností.

  Můžete také kombinovat výtvarné kurzy dle vaší chuti. V praxi to vypadá tak, že můžete chodit třeba jeden týden na kreslení a druhý týden na keramiku. Máte-li nějaké další nápady tohoto druhu, neváhejte nám je představit. Určitě to spolu nějak vymyslíme.

 • Pro naprosté začátečníky

  Naše výtvarné kurzy jsou vhodné i pro naprosté začátečníky, jsou vhodné i pro klienty, kteří se chtějí k výtvarničení z mládí nebo po delší pauze vrátit. Nemusíte se tedy obávat, že budete ztraceni mezi samými umělci. Výtvarné kroužky pro děti patří ke stálicím v našem ateliéru. Výtvarce při školách konkurujeme našim týmem i ateliérovým prostředím.

 • I pro pokročilé

  V našich kurzech můžete dál rozvíjet i vaše pokročilé znalosti z výtvarného umění pod vedením vynikajících lektorů.

  Náplň výtvarného kurzu uzpůsobíme požadavkům účastníků kurzu. Vycházíme Vašim požadavkům, představám a výtvarným chutím co nejvíce vstříc. Klidně je prosím vyslovte, neostýchejte se přijít i s nemožným.

 • Slevy

  Své klienty si hýčkáme. Našim poděkováním za návštěvu právě našeho kreativního kurzu v Praze je sleva pro věrné. Předcházíme si i naše sousedy a proto je pro obyvatele Prahy 1 při platbě dvou semestrů připravena sleva na naše výtvarné kurzy. Sleva je připravena i pro seniory.

 • Zkušenosti a akreditace MŠMT

  Náš výtvarný ateliér provozujeme od roku 1994, jsme lety prověřená výtvarná škola pro děti i dospělé. Naše výtvarné kurzy jsou Akreditované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Ateliér ŠUM kurzy Praha 1
Výtvarka pro děti na táboře
Ateliér ŠUM kurzy Praha 1

Více o nás

Školička – Ateliér ŠUM z.s. vznikl v roce 1994 jako Školička u sv. Michala. Toho roku se nám naskytla příležitost získat nebytové prostory v centru Prahy. Prostory jsme zrekonstruovali a tak vznikla keramická dílna, která nám po několika letech začala být těsná. Povedlo se nám rozšířit se. Ve stejném domě jsme získali další prostory a opět je zrekonstruovali, tak vznikla kreslírna.

Naše ateliéry se nacházejí v prostorách bývalého kláštera, který patřil a sousedil s kostelem sv. Michala. Proto se v našem názvu objevoval i sv. Michal. Dům je památkově chráněn, uvnitř se ocitnete na typickém pavlačovém dvoře, který sousedí se zahradou. Dříve se to zde jmenovalo V dýňové zahradě. Překročíte-li práh vrat, ocitnete se v oáze ticha. Můžete zapomenout, že jen pár kroků vás dělí od rušné Národní třídy, Spálené ulice, nábřeží,či ulice Myslíkovy.

Výtvarné kurzy probíhají po celý týden. V dopoledních hodinách se věnujeme především výtvarné výchově pro školky a školy.Dopoledne patří rovněž kreativním dílnám pro seniory. Odpoledne pořádáme výtvarné kroužky pro děti a večer výtvarné kurzy pro dospělé. Kreativní kurzy pro dospělé začínají obyčejně okolo 17 hodiny (není to však pravidlem) a končí v nočních hodinách. To se zde zoufalí studenti snaží dohnat vše potřebné pro talentové zkoušky v našich přípravných kurzech na talentové zkoušky.

O víkendech pořádáme víkendové výtvarné kurzy v Praze. Víkendové dílny pořádáme i mimo Prahu. Jezdíme na výtvarná soustředění s dětmi, či s dospělými, nebo s rodiči a dětmi dohromady.

Čas od času vystavíme dílka, která vznikla v našich výtvarných kurzech v Praze i mimo ni.

Nabízí převážně kreativní výtvarné kurzy a výtvarné dílny v Praze. Naše výtvarné kurzy jsou Akreditováno Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

 • Pořádáme výtvarné kurzy pro děti od 3 let, výtvarné kroužky pro předškoláky i školáky, kreativní kurzy pro mládež a dospělé, arte dílny pro seniory.
 • Cestu do výtvarky najdou začátečníci i pokročilí, nadaní i méně zruční.
 • Výtvarné nápady u nás najdou učitelé.
 • Stmelení týmu u nás nacházejí firmy při firemních akcích – teambuildingu.
 • Připravujeme uchazeče o přijetí na SŠ a VŠ uměleckých směrů v našich přípravných kurzech na talentovky.
 • Předvádíme řemesla.
 • V našem centru je také možné po dohodě vypalovat donesenou keramiku.
 • V internetové prodejní galerii lze zakoupit práce našich lektorů.

Nevíte-li si rady, poradíme vám s výběrem. Dotaz můžete zaslat e-mailem na adresu piste@kurzyuzuzy.cz, či vše probrat telefonicky s paní Zuzanou Klápšťovou – vedoucí Ateliéru ŠUM na čísle +420-606 908 230.

logo Praha1