Velmi mnoho lidí, se bojí, že budou v kurzu ti nejméně nadaní a proto s návštěvou dlouho váhají.

Ze zkušeností víme, že pouhá myšlenka zkusit chodit do výtvarného kurzu, či uměleckého kurzu již znamená, že máte alespoň zrnko talentu.

Proč jej tedy nechat spát. Naši lektoři Vám pomohou s jeho probuzením. Neobávejte se tedy a přijďte, nebojte, takových spáčů v kurzu najdete víc.

Pro váhavé nabízíme možnost online kurzů. Vybírat můžete mezi ucelenými sérii videí, nebo živými online kurzy s lektorem. Doma můžete trénovat a pak vyzbrojeni přijít k nám:).

S výběrem kurzu Vám velmi rádi poradíme. Musíme však znát důvod návštěvy kurzu, co Vás nejvíce baví a co od kreativního kurzu očekáváte. Při výběru výtvarného kurzu, který vám bude co nejvíce vyhovovat, je dobré si odpovědět na pár otázek. Pokud toho sami nejste schopni a potřebujete utřídit, či potvrdit myšlenky neváhejte nás kontaktovat.

Základní otázky, podle kterých Vám doručíme typ kurzu a lektora jsou:

  • Zda hledáte relaxační kurz a chcete například: najít nové kamarády, chcete si odpočinout po práci, chcete  pro sebe něco příjemného udělat,  potřebujete chvíli času na sebe, potřebujete vrátit chuť do života, chcete se vrátit ke svým bývalým koníčkům, nebo zda chcete zkusit nějaký nový kreativní kurz.
  • Zda hledáte výukový či akreditovaný umělecký kurs, či  chcete udržet svoji ruku vykreslenou, zlepšit svoji stávající techniku malby, techniku kresby…Nebo cítíte nutnost zhmotnit své výtvarné představy třeba do kusu tvárné hlíny, do studeného kovu, do průzračného skla…..
  • Pokud již máte výtvarné zkušenosti a nevíte co dalšího byste ještě vyzkoušeli, najdete mezi našimi kurzy i kurzy speciální. Jako např. Kovový šperk, Tiffany vitráž, fusing, grafika, smalt.
  • Zda hledáte online kurz. 
  • Nebo zda k vám máme přijet domů, zda hledáte individuální kurz.
  • Další možností je kombinace  prezenčního kurzu a online kurzu. To bude váš posun nejefektivnější.

Naše výtvarné kursy vedou výtvarníci s pedagogickou praxí, své lektory si pečlivě vybíráme. Dobrý výběr potvrzuje i nepsané pravidlo, že naši lektoři u nás zůstávají poměrně dlouho. Váš kurz tedy povedou velmi zkušení lidé, profesionální výtvarníci, jejichž hlavním oborem, však není výuka. Posun ve výtvarném vyjadřování je tedy zaručen.

V našich uměleckých kurzech zažijete tvůrčí atmosféru.

Své trable či radosti proberete s ostatními při tvoření a domů odcházíte očištěni, či s kamarádskou radou, jak dál. Nemusíte však říci ani slovo, jen své výtvarné představy položíte do plátna, vyryjete do grafické matrice, či otiskne do hroudy keramické hlíny. Obě rozpoložení respektujeme.

Jsme tu proto, abychom Vám zprostředkovali tvůrčí proces, který vám přinese napětí i uvolnění.

Letor Vás povede úskalím tvoření a pokusí se Vám jej usnadnit. Objasní Vám některé taje oboru, které byste v knihách nenašli. Donutí Vás pohlédnout na svět  jinýma očima. Kontrolní otázka. Má kráva rohy před ušima, či za ušima? Naši klienti to vědí, protože se koukají na svět uměleckýma očima. Ne vždy se dílo povede dle vašich představ, ale tím neztratí na atraktivitě. Ostatním se možná bude líbit a Vám ne. Podíváte-li se na něj z jiného jiném úhlu pohledu, najdete v něm nové kvality.

V našich uměleckých kurzech zasednete za pracovní stůl, nebo se postavíte za stojan a po semestru či dvou pocítíte zlepšení svých schopností. Lektorova práce s Vámi bude individuální. Musíte být připraveni i na kritiku, která bude sledovat jediný cíl: Vaše zlepšení. Ocenění přijde až na konci snažení ve formě znalosti nového pracovního postupu, úspěšně složené přijímací zkoušky, nebo v zlepšení Vašich výtvarných schopností.

Kurzy pro dospělé jsou vedeny dvěma způsoby. Žádný z nich však tlakem neprosazujeme. Každý návštěvník si vybere způsob, který mu vyhovuje. Jde o způsob trvalého vedení a o způsob, kdy necháme návštěvníkům prostor pro výtvarné vyjádření a korigujeme pouze pracovní postup tak, aby výtvarné dílo bylo zdárně dokončeno. Kombinace obojího je možná. V jednom kurzu tak můžou vedle sebe sedět lidé, kteří dělají  to samé, nebo naopak dělají věci velmi rozdílné. Lektoři jsou na to připraveni. Pomohou oběma stranám. Konkrétně jde o to, zda chcete být vedeni krůček po krůčku, nebo zda chcete mít hodně prostoru pro svoji invenci. Můžete dostávat úkoly a témata, které s pomocí lektora naplníte. Můžete přijít s výtvarnou představou a lektor Vám ji pouze pomůže naplnit. Upozorní na chyby, navrhne ten nejlepší postup, nebo Vám dá na vybranou z několika variant technického provedení Vašeho nápadu.

Výtvarné kurzy u nás navštěvují lidé, kteří zjistili, že počítač jim vše nenakreslí a kresbu potřebují k výkonu svého povolání, studenti architektury, absolventi středních uměleckých škol, kteří si chtějí udržet kondici.

U nás můžete najít i nové přátele.

Mnozí účastníci kurzů se scházejí u nás již po několik let při tvůrčích večerech, při společných výstavách a při každoročních dýcháncích pořádaných nejen na závěr roku. Po výtvarném  kurzu si pak mnozí zajdou do blízké kavárny či vinotéky, nebo jen tak courají večerním Novým Městem. Vždyť naše výtvarné kurzy jsou v Praze 1 a Národní divadlo, Žofín, Karlův most, Václavské náměstí, Malá Strana , Náplavka jsou v našem sousedství.

Hlavními důvody, proč je náš Ateliér ŠUM vyhledáván lidmi z blízkého okolí i vzdálenějších koutů Prahy jsou vstřícní a profesionální lektoři a poloha našich výtvarných kurzů v Praze.

Můžete si vybrat z následujících kurzů