Pořádání kurzů týmové spolupráce

Netradiční zážitkový firemní program pro svoje zaměstnance najdete v našich ateliérech, kde pořádáme výtvarné kurzy Praha 1.  Naši lektoři předají Vašim zaměstnancům svůj tvůrčí potenciál a objeví v nich zatím nepoznané tvůrčí schopnosti. Tým se ocitne v jiném, nepoznaném světě. To vše v ateliéru v centru Prahy, který je provoněn malířskými oleji, či pálenou hlínou, šperkařským smaltem.  Program lze samozřejmě uspořádat i přímo u Vás ve firmě, či na jiném, libovolném místě. Jsme schopni připravit zážitkový program přímo dle požadavků, pokud budeme znát cílovou skupinu účastníků firemní akce, připravíme nevšední tvůrčí zážitkový program.

Ateliér ŠUM kurzy Praha 1

Příklady, možnosti – po dohodě i jiné techniky a přístupy.

Kreativní malba

I naprostý začátečník namaluje za pomoci lektora obraz.Obraz může malovat každý svůj, nebo můžeme vytvořit jedno velké plátno. Nebudeme používat jen štětce, ale i různé špachtle, houby a dřívka, ale i své ruce, nohy. Téma zvolíme jednotné, či každý svoje. Malovat můžeme v našem ateliéru, či v plenéru.

Kreativní keramika

Zaboříte ruce do hroudy hlíny a za pár hodin vznikne plastika. Nevadí pokud jste nikdy nedrželi v ruce keramickou hlínu. Lektor Vám pomůže obyčejné hroudě vdechnout život a posílí tím Vaše tvůrčí sebehodnocení. Pracovat můžeme na společném firemním díle, či na vlastních objektech.

Užitková keramika

Nechutná Vám ranní káva či čaj? Třeba to bude špatným tvarem hrnku. V této dílně poznáte mistrovství starých hrnčířů. Protože poznáte, že točit na kruhu není až tak jednoduché, hrnek si raději vymodelujete z volné ruky. Nicméně zkusíte i točení na kruhu a třeba se povede vytočit malá mistička. Co na tom, že přihlížející kolegové budou muset být ve střehu.Občas hlína z kruhu letí vzduchem, občas stříká voda. I u točení se zažije spousta nepředvídaných situací a člověk musí být ve střehu. Pro zklidnění můžete pak na předtočený a vypálený hrnek namalujete vlastní dekor.

Smaltovaný šperk

Zde poznáte, co umí rozpálená šperkařská pec. Jaké kouzlo se stane s práškovým pigmentem, který nanesete na měděný výsek. Pro tuto činnost rovněž nemusíte být výtvarně zdatní. Lektor Vás přenese přes počáteční úskalí a rozpálená pec završí Vaše tvůrčí snažení. Pokud budete odvážní, můžete si své šperky z pece vyndávat sami.lektor Vám samozřejmě bude k ruce. Vytvoříte si šperky, cedule, štítky.