K tomuto článku mne inspiroval rozhovor v mém  kurzu keramiky, kde se probere kromě keramických technik a různých výtvarných vychytávek i vše potřebné ke spokojenému životu návštěvnic a návštěvníků kurzu.  Přes rady s výběrem tématu zpracování, vhodnosti keramické hlíny , či glazury, jsme se dostali k dobře míněným radám, životem protřelých návštěvníků kurzu, ohledně vyváženosti všech aspektů svobodného studentského života. Na jaké rady a aspekty došlo tedy úplně popisovat nemohu, ale něco se přeci jen dozvíte.

Podělím se s vámi

Už dlouho vím, že některé obory lidské činnosti potřebují vyvážit, či doplnit výtvarným tvořením více, než ty druhé. Postupem doby jsem zjistila že je jedno, jestli lidé těchto oborů svůj obor zatím „jen“ studují, nebo jsou již matadory svého oboru.

Tipněte si- účetní, pojišťovák, kuchařka, nebo stavař

Záplava čísel a tabulek žene ekonomy a účetní ke kreativní práci s keramickou hlínou. Tužku zamění za špachtli či očko a jemné šustění bankovek za úder keramické hlíny o podložku při jejím počátečním zpracování.

Bílá košile, černý talár, výpovědi souzených a úder kladívka ve ztichlé soudní síni nutí právníky k namočení ruky do keramického šlikru. (Pro neznalé- šlikr je velmi zředěná keramická hlína) a pak dlouze hladí jemnými pohyby keramický výrobek až do výsledného tvaru.

Častá rozhodnutí, která mohou být otázkou života a smrti lékaři i zdravotní sestry kompenzují v toulkách po světě fantazijních skulptur a obrazů. Berou do ruky štětec a kombinují zdánlivě nekombinovatelné barvy.

 Sleva kurzovného pro vás studenty

Právě studenti těchto oborů patří k našim častým návštěvníkům. Předpokládám, že u nás jednak hledají  a najdou rozptýlení při plnění svého studentského plánu ale mimoděk i podpoří úvahy tohoto článku o potřebě vyvažování lidských činností.

V poslední době se znásobily dotazy ohledně studentských slev. Dosud jsme slevy poskytovali jiným kategoriím návštěvníků (seniorům, obyvatelům Prahy 1 a věrným návštěvníkům). Vzpomněli jsme si na svá studentská léta, kdy byla každá koruna dobrá. Od této chvíle u nás v Ateliéru ŠUM tedy studenti středních a vysokých škol po předložení průkazky, či potvrzení o studiu mohou uplatnit slevu 200,- Kč při zaplacení celoročního kurzovného.

Milí studenti, až uplatníte slevu, připijte nám tedy z ušetřených peněz na zdraví.

Fotky pod článkem jsou pracemi našich studentů kreslení, malování, keramiky, vitráží, knihvazačství, kovového šperku.

Nenašli jste pro sebe kurz ? Podívejte se na ostatní naše výtvarné kurzy.