Kámen, nůžky, papír…. nenechte se mýlit, nehrajeme tu známou hru s prsty protihráče.To jen uvažujeme, kdo pojede na výlet do Bratislavy s batohem plným nářadí a materiálu pro výrobu japonské knižní vazby. Nakonec se toho i bez výše zmíněné hry ujala Lucka, lektorka kurzu knižní vazby.

Batoh,bágl, batůžek

Jednoho dne Lucka nasedá do rychlíku směr Bratislava. Spolu se zmiňovaným batohem nářadí. Pak má ještě menší batůžek na svačinku a pití. Sebou totiž bere ještě své malé dítko. Dítko zase bere sebou „hlídacího“ tatínka, bez kterého by se tento výlet neuskutečnil. Takže výlet…  skoro rodinný. Kdyby tedy neměli ten první batoh. Cílové místo, souřadnice nevím a nechce se mi je zjišťovat, když napíši Galeria Nedbalka, Bratislava, Slovensko, bude to myslím dostačující.

Slovensko láká

Tento výlet, pardon tedy výtvarný kurz pro dospělé- Japonské knižní vazby jsme dohadovali s galerii již na podzim. Tehdy se nám ozvali s prosbou o uspořádání kurzu knižní vazby přímo u nich. Chvilku jsme zvažovali pro a proti a pak jen už ladili techniku s organizací výtvarného kurzu. Leteckou poštou poslali nezbytný materiál jako kartony, papíry aj. O batohu plném nářadí jsem již psala. Ten musel vlakem. Tak se tedy stalo, že Japonská knižní vazba, Lucka a náš Ateliér ŠUM byli spolu na výletě na Slovensku.

Nezmokli jsme, už jsme tu.

Samozřejmě máme z výletu fotky a musíme se pochlubit. Účastníci z kurzu knižní vazby naštěstí s focením souhlasili a tak můžete nakouknout i vy.

Lucka říkala, že v Galerii Nedbalka je to moc příjemné. Pojedete- li do Bratislavy, stavte se tam.

Tak teď už ty fotky Ateliér ŠUM v Galerii Nedbalka.