Jste tvořiví?  Pojďte vaši tvorbu zkombinovat s knihařením.

Máme za sebou v ateliéru ŠUM první semestr ruční knižní vazby, já jako lektorka a moji účastníci. A víte, co mně na učení ruční knižní vazby nejvíc baví? Ne jen to, že předávám toto krásné tvůrčí řemeslo dále. Nepřestává mne fascinovat, jak se individualita každého knihvazače otiskne do jeho knižních výtvorů.

Posuďte sami, jak se to podařilo v našem právě uplynulém kurzu.

Marek se zajímá o staré tisky a sbírá historické knihy a knihy o historii. V kurzu vázal kopie textů těchto knih a kronik, na potažení knižních desek používal barevné kopie papírů z konkrétních titulů a původních pečetí.

Klára využívá krásné látky, se kterými ve své profesi pracuje, a potahuje jimi desky knih.

Markéta se věnovala fotografii. A tak vázala své vytištěné fotografie do katalogů a z fotek tvořila i předsádky na knížky.

Helena je velmi tvůrčí paní. Váže v knihy různými technikami vlastní tvorbu – akvarely. Využila na knižní vazby i vlastní, autorsky dotvořené látky a papíry.

Jiřina ráda obdarovává své blízké tematickými vazbami. A tak vytvořila svatební fotoalbum a také památeční deník s ladícím pouzdrem.

Klára jako moderní žena kupuje a čte elektronické knížky. A jako moderní knihvazačka je poté tiskne a dává jim fyzickou podobu vlastníma rukama podle své fantazie.

To jsem zmínila jen několik příkladů.

A co ze svých zájmů do knižní vazby vnesete vy?

V únoru začíná v Ateliéru ŠUM nový semestr. Já tam tedy budu, uvidíme se?

Lektorka kurzu knižní vazby Lucie

Poznámka: Jména osob byla změněna, moji milí účastníci kurzu knižní vazby se ale jistě poznají.