Nový semestr= nový lektor

Je to rovnice o dvou známých. Matematici si možná ťukajjí při čtení předchozí věty prstem na čelo. Jediné, co mohu dodat na vysvětlenou je, že matematika nikdy nebyla mojí silnou stránkou a vždy jsem si ji přizpůsobovala k obrazu svému. Tak mne mohl napadmout název tohoto článku. A tímto se jim omlouvám. Teď již ale k věci.

Cesty se klikatí a to všechny, ne jen ty výtvarné. Některé jsou rovné, jimé klikaté. Posuďte sami, jaká je cesta  Jirky k cínaření.

Přes hru na kytaru k výrobě hudebních nástrojů.

Při  výrobě hudebních nástrojů vzniká odpad. Třeba  ebenový. A co udělá tvůrčí duše?  Ano uhodli jste, udělá šperk, sponu do vlasů, prostě ten krásný odpad využije, protože jej inspiruje. Tak se muzikant stane ještě šperkařem.

Muzikant a šperkař je i sběratelem minerálů , tak prostě ty kameny přidá ke dřevu.  Ouha, dřevo a především ebenové je příliš  tvrdé a nepoddajné a nestačí, pokulhává za jeho fantazií.

Přes sběratele minerálů  k cínaření.

Muzikant, výrobce hudebních nástrojů a šperkař vybírají  jiný materiál.  Tak třeba  kov. Tvárný i tvrdý, horký i studený. Z kovu vyhrává cín. A to je skoro konec pohádky. Ještě než zazvoní zvonec, řeknu vám, že Jirka tvoří autorské vlastní šperky pod značkou Bluebury. část jich najdete v galerii pod článkem, část v té jeho, internetové.

Máte pocit, že těch lektorů tu mám nějak víc? Ale neee….

Je mi ctí, představit vám nového lektora kurzu cínovaného šperku Jirku Buriánka.

Lekce cínovaného šperku  s lektorem Jirkou začínají 9.3. v Ateliéru ŠUM. Tak přijďte. a oblékněte si památeční kamínek, co nosíte v kapse, do cínového kabátku. Jirka vám pomůže se střihem.