Pohybové a výtvarné setkání s krajinou 12. až 16. srpna 2022

Společným výchozím tématem pro pohybové a výtvarné tvoření bude krása kostrového systému a jeho vztahy k ostatním systémům těla.

Budeme se věnovat stabilitě a mobilitě kostí, dotkneme se i měkkých struktur, které kosti obklopují a necháme je v této vztahovosti po spirále vstupovat do prostoru. Z této prožité pohybové zkušenosti budeme vytvářet loutku. Jaká bude? Záleží na tom, co se bude dít pod vašima rukama. Bude to bytost? Bude to objekt? Techniky jako kašírování , či pappmaché připomenou v tanci prožité měkké struktury těla. Pedig a v krajině objevené přírodní materiály poslouží pro připomenutí stability a mobility kostí.. Můžeme kašírovat, konstruovat, podvědomě, či hapticky tvořit. Loutce můžeme zapůjčit měkkost, pevnost, touhu vyjadřovat se, nebo prožívat svůj den ve vztazích.

Vkročme tedy do krajiny!

V hlavní roli vy v pohybu, papír, pedig, látky, krajky, barvy a vnitřní světlo (vaše, či loutky?)

Někdo totiž kráčí krajinou!

Doprovázet vás budou:

Anna Línová, tanečnice

„Zaujíma ma utváranie priestoru, prostredia a formátov, ktoré pozývajú, k tvorivému, radostnému a zároveň zodpovednému prežívaniu vzťahov k sebe, k iným a k okoliu.“

Zuzana Klápšťová, výtvarnice

Ráda se potkávám s lidmi různých profesí, které spojuje zájem o umění a tvoření, neboť právě kreativní tvoření je nezbytnou a milou součástí mého života.“

Kde?

V krásném prostoru rezidenčního domu v krajině jižních Čech, s příjemným tanečním sálem, výbornou kuchyní, koupacím jezírkem, saunou, s dvěma milými majiteli. V prostoru, kde se rodí taneční i jiná představení, prostě v umělecké líhni.

Komařice 373 14, dům POD JAVORY, č.p 17. https://rezi.dance/

Příjezd je možný v pátek po 12h. Společné setkání začíná obědem ve 13h a po ní bude následovat první pohybový blok. Končí se v úterý ráno snídaní.

Za kolik?

Ubytování a celodenní strava: 4800KČ plná penze 4 dny a 4 noci, platí se v místě.

Materiál 1500KČ, platí se v místě.

Lektorné a pronájem sálu 4200Kč

Přihlášky a platba do 30. června 2022.

Rezervaci není možné zrušit, je možné za sebe najít náhradníka.

K účasti na tomto setkání není potřeba žádných předešlých tanečních, či výtvarných zkušeností. Máme radost, že se můžeme potkat při tomto výjimečném spojení somatické práce s tělem a výtvarným tvořením právě v různorodosti nás všech. 

Jaké to bylo minulý rok najdete zde: Jak se dotýkám krajiny

V galerii pod článkem najdete možnosti zamýšlených technik. Není to však návod, jak by měla vypadat vaše loutka.:) Najdete tam i malou pozvánku, jak to vypadá v místě. Váháte, zda pojedete, napište. Odpovíme, vyjasníme….

Pojeďte se radovat s námi! Těšíme se na vás.

Anička a Zuzana

Přihlašte se na výtvarnou dílnu

  Jméno a příjmení*

  E-mail*

  Telefon

  [honeypot phone]

  Níže prosím napište:

  • počet zájemců

  • u dětí jejich věk


  Souhlasím se zpracováním osobních údajů.*

  * Vyplňte prosím políčka s hvězdičkou.