V posledních dnech je tak pěkně, že to přímo vybízí k večernímu posezení na zahrádce příjemné hospůdky.  Neodolala jsem. S mužem jsem se vydala na Kocoura. Zasvěcení jistě ví, co je to za mok. Ostatním napovím, že je to zlatavě žluté a když sklenici zvednete proti slunci, uvidíte, jak  dnem unavené bublinky pospíchají  směrem vzhůru, do bělavé peřiny.  Tam se uvelebí, jedna vedle druhé a čekají, až se s nimi stane, co jim je souzeno. No prostě, šli jsme na pivo.

U stolu jsme probírali náš den a pak došli jako vždy k více, či méně hlubokému tématu.  Náš rozhvor plynul a mě stále více přitahoval uši rozhovor páru vedle nás. Já vím, že se to nemá, ale tohle se fakt nedalo. Slova , která se ke mne drala bez pozvání byla pro  mne velmi úsměvná a legrační. Byla naštěstí  určena jiným uším a byla zřejmě  myšlena  zcela vážně. Věty byly plné lechtivých dvojsmyslů a narážek, až mě té posluchačky  bylo skoro  líto. Nevydržela jsem a podívala jsem se  Postarší pán lámal srdce vnadné děvy. A jí jeho hra dost bavila. No ale proč to píši… Ona vypadala jako vystřižena z plakátu Andy Warhola.

 A tam mě to seplo.

Tohle je opravdu náhoda. Před časem v jsme v kurzu malování v Ateliéru Šum pracovali právě s tématem pop- art a já jsem úplně zapomněla zveřejnit fotky zdařilých výtvarných prací  našich studentů.

No a co je pop art?

Vyzývavá , nebo naopak mdlá barevnost, opakování, dvojsmysly.?  Konzum přetavený v umění?  Předměty denní potřeby  převedené do motivu?  Velký formát?  No a to vše mi právě připomněl ten pár na zahrádce naší oblíbené hospůdky. Nechápete souvislost?  No to musíte do kurzu malování.  Třeba se tam potkáme a já vám budu moci objasnit tok mých myšlenek podrobněji. Možná ani nebudu muset. Kurzy malby a kresby vás možná přinutí uvažovat podobně.

Takhle jej vnímají účastníci kurzu malby.

Tohle vzniklo po teoretickém výkladu o popartu. K kurzu lektora Pavla