Tohle léto se snad roztrhl pytel se svatbami.

Jsme pozváni s mužem hned na dvě z nich a tak přemýšlíme, co přivezeme svatebčanům za dárek. No a řešíme to, jak jsem již psala, krát dvě.

Žehličky a talíře se zlatým pruhem jsme hned na počátku zavrhli. Protože jsme rodina tvůrčí a tvoření nás baví. Naše nápady se začaly vyvíjet tímto směrem.

Něco jim prostě uděláme vlastníma rukama.

Přemýšleli jsme na jaký dárek si z naší svatby vzpomeneme. Ne, že bychom byli tak zapomnětliví, ale od naší poměrně netradiční svatby uběhlo už trochu víc vody, než bychom oba chtěli. Netradiční byla i v počtu lidí. Byl tam jen nutný počet. Takže dárků byl rovněž nutný počet. A byly skousnutelné. Svatebčanům jsme s manželem chtěli poděkovat a tak jsme celou naši svatbu zarámovali do vlastnoručně vyrobeného alba.

Tak a tohle je ten moment, který nás inspiroval.

Uděláme našim přátelům svatební album, které bude ručně vázané.

Jenže ouha ouha, času bylo málo, ruce nějak neposlouchaly a tak to skončilo tak, že jsem poprosila lektorku  kurzu ruční knižní vazby, aby se této práce chopila.

Udělala dvě krásná ručně vázaná svatební fotoalba a my je mohli předat jako náš dárek.

Až později mne napadlo, že kdybychom tento skvostný nápad měli dřív, mohli jsme svatebčanům dát jako dárek kurz ruční vazby. Tam by  si spolu vytvořili svatební album, na které se jen tak nezapomíná.

Zbylo vám trochu látky ze svatebních šatů?

Zdá se, že tato otázka s tématem článku nijak nesouvisí, ale opak je pravdou. Právě tato látka se dá použít na obal vašeho svatebního alba. Až časem neobléknete svatební šaty, zůstane tento kousek látky alespoň na albu. No i kdybyste je oblékly, ony se nedají úplně nosit mezi lidmi. Pak vám právě album  velmi intenzivně připomene váš svatební den.

Také vás to napadlo?

kurzu ruční knižní vazby si můžete vyrobit svatební album dle vašich představ. Svatební album, které nebude tuctové. Bude originální. Může být sešněrované jako vaše svatební šněrovačka, Může být protkané zlatem jako váš svatební účes. Může být prostě jenom vaše.

Tak přijďte. Váháte?

Přečtěte si článek Pozvánka lektorky Lucie. Ale hned teď, ať se stihnete přihlásit. V Ateliéru ŠUM začínáme v říjnu.

PS fotky ze své svatby laskavě zapůjčila Lenka Stöhrová a svatební album vyrobila Lucie Beranová