Dalším lektorem Ateliéru ŠUM , kterého Vám představím  je arch. Pavel Kocych. Najdete jej v úterních kurzech přípravy na architekturu , v kurzech přípravy na umělecké školy a v kurzu kreslení a malování.

Pavel je také scénograf a tak je načichlý divadlem. Úplně si jej dovedu představit v sametové černé peleríně a černém klobouku. Tak jako Krysaře. Pavel totiž umí zaujmout Vaši pozornost svým výkladem o technikách malby i kresby. Posloucháte, posloucháte , kreslíte, malujete a následujete jej ve svých výtvarných představách. Nevnímáte nic jiného, než přítomný okamžik v Ateliéru ŠUM a Pavlův hlas. Vede Vás po cestě i necestě, odbočuje, stoupá a  ani si nevšimnete, že jste se dostali  do jiného světa.  To je tedy s Krysařem jediná podobnost. Nemusíte se ho bát. Překročte  práh ateliéru a jste s Pavlem třeba na moři. Malujete vzdouvající se vlny, bárku, koráb, racky a nevíte ani proč. To vám Pavel vypráví o svých mořských dobrodružstvích.  K tomu přidá trocha teorie barev a koktejl pro vás je namíchán.  Ruka Vám klouže po papíře a malba jde sama od sebe.

Čas od času vyplouvá na moře jako kapitán a tam musí vést lodní deník.. Lodní deník je důležitá a povinná součást plavby. Jeho strohost si Pavel s uvolněním sobě vlastním ozvláštňuje kresbami majáků, ostrovů a všelijakých zajímavosti.Nahlédnout do lodního deníku můžete níže.

Abyste nemysleli, že se jen stále plaví po moři ,musím zde napsat o tom, že má vlastní architektonické studio, že vyhrál pár architektonických soutěží a že jeho stavby najdete po Praze a nejen tam. Občas se v nějakém divadle objeví jeho  návrh scény. Slušný seznam aktivit na námořníka, nemyslíte? Jo a tenhle námořník v našem Ateliéru kotví téměř od jeho založení a to už je nějaký ten pátek.

Chcete-li Pavla  a jeho styl výuky poznat osobně, přihlašte se do jeho lekcí kresby malby v Ateliéru ŠUM. Jeho hodiny jsou plné tvořivosti a radosti ze společného objevování nových koutů světa umění.