Semestr našich výtvarných kurzů je již v plném běhu.Do kurzů malování se přihlásili lidé, kteří si doma již nějakou dobu lámaly hlavy s otázkou jak se naučit malovat. Po nějakém čase zjistili, že to v kurzu malování a kreslení bude asi jednodušší.  Správně je napadalo, že potřebují vedení, aby se dostali rychleji z místa. Tento kreativní kurz už párkrát navštívili a tak se mohu stát vaší online průvodkyní. Pokusím se Vám zprostředkovat jejich cestu. Třeba pak najdete i tu svoji.

Na počátku musím napsat, že cílem jejich snažení není realistická malba – na to je lepší foťák. Cílem jejich cesty je prohloubení vlastního vnímání světa. Během níž se naučí dívat na svět jinýma očima. Cílem je ale  i potřeba relaxace. Lidé najednou pocítili, že musí svému tělu dát prostor pro aktivní odpočinek. Chodí jednou týdně večer do kurzu malování a kreslení a najednou se na svět kolem sebe  dívají poněkud podrobněji než dřív. Barva nebe dnes večer není jen modrá, ale i růžová,fialová, červená, oranžová. Krásná slečna sedící v kavárně není jen sexuální objekt, ale zajímavé je i její nasazení uší vzhledem k linii oka. Ramenatý muž čekající na tramvaj není jen obrazem mužnosti, ale jeho poměr ramen, vzhledem k bokům je cože, 2:1?? Shrbený stařík nebudí jen soucit, ale zaujme nás křivka jeho zad. Chcete i vy vnímat svět kolem sebe takto detailně? Nechte se touto cestou provést alespoň zprostředkovaně. Třeba časem zjistíte, že chcete kráčet v kurzech malování kreslení s námi.

Účastníci našich kurzů malování a kreslení už vědí jak míchat barvy. K tomu jim posloužilo malé cvičení a samozřejmě malý teoretický výklad.

Už jste jistě někdy slyšeli větu, že paleta je obrazem obrazu. Podíváme- li se na barevnost obrazů Tiziana a třeba Chagalla a promítneme- li si jak si mohla vypadat jejich paleta, zjistíme, že se zcela jistě notně odlišovali. A teď se na tuto větu podívejme z druhé strany. Paleta již není obrazem obrazu, ale obraz je obrazem palety. Namalujeme tedy obraz palety. Zamotané, ale ne.Jen pohled z jiného úhlu.

Zkusme tedy vzít použitou paletu, kterou byl malován obraz a namalujme obraz dle palety. Výsledky malování účastníků kurzů malování a kreslení vidíme dole na fotkách. Co ale Vaše snažení, zkusíte to doma také? Nebo raději přijdete do výtvarného kurzu pro dospělé?