Mám pocit, že se dokáži pohybovat časem.

Když jsem nasedala do auta, byl  téměř končící podzim. Pole byla zoraná, sýkory ozobávaly šípky, trochu mrholilo a čtvt na kraji Prahy se pomalu halila do závoje z mlhy a kouře komínů.  Vdechla jsem  a cítila tu charakteristickou vůni hlíny, kouře a vlhka. Vůni podzimu. Bylo docela vlezlo a tak jsem rychle nasedla do auta a střih.

Také jste si všimli, že se nějak rychle smráká?

Nasedla jsem do auta a byla za chvilku tma. Po čtvrté hodině to začne. Potemní se , šup a v pět je skoro noc.  V tento čas sjíždím autem z kopce z Řeporyjí do centra, na Prahu 1, kde sídlí náš Ateliér ŠUM a ……Objeví se rozsvícený vánoční stromeček orámován temnou oblohou.

Původně jsem myslela, že tak silně svítí na neby hvězdy, ale když jsem zastavila na červenou, otočila jsem hlavu směrem k té záři. Fakt. Normální vánoční stromeček a svítí. Asi jsem z jiného světa, kde je podzim a tady mají již prosinec. To byla první myšlenka , která mi projela hlavou. Oranžová, zelená, musím už jet.

Vánoční stromeček = vánoční dáreček.

Zafungovalo to, přemýšlím, jaké budu kupovat vánoční dárky. Vždyť  už je čas. Jen tak snadno mne obchodní řetězce nedostanou. Vyřeším to kulantně. A tak mne napadá, že nebudu kupovat věci, které skončí někde zapomenuté , ale…. No to by bylo prozrazeno to mé tajemství vánoc. To už vám neřeknu.

Dovolím si vás ale inspirovat.

 Co takhle třeba….

Vánoční dárek pro babičku, či dědečka – výtvarný kurz pro seniory.

Vánoční dárek pro přítelkyni – kurz keramiky

Vánoční dárek pro přítele- kurz kreslení a malování

Vánoční dárek pro muže – kurz vazby knih

Vánoční dárek pro ženu – kurz výroby cínovaných či kovových šperků.

Vánoční dárek pro tchyní, či tchána- kurz výroby vitráží.

No neznáme všechny vaše příbuzné, ale  výtvarných kurzů máme mnohem více,máme i kratší výtvarné dílny, takže se koukněte, třeba najdete vánoční dárek.

Je to jednoduché na nákup nemusíte.

Napište, poradíme vám, jaký kurz bude nejvhodnější. Nevíte? Pak zvolte 5, či 10 lekcí na kurz dle výběru. Pošleme vám dárkový certifikát. Obdarovaní si pak sami vyberou kurz, den i hodinu . možnosti najdete v ceníku.

Jak jednoduše tedy vyřešit vánoční dárek pro blízké?

Stačí jenom napsat přihlášku do Ateliéru ŠUM, my pošleme dárkový certifikát. No a pak již můžete  na víno s přáteli.  Zatímco ostatní budou běhat po obchodních centrech, vy si budete užívat přátelských setkání. No a o tom ty vánoce vlastně jsou.

O milých setkáních.

Tak se na jedno setkání s vámi těšíme.

Pište, mailujte, přijďte, poradíme vám s vhodným dárkem.  ještě nevíte, zda je tento dárek vhodný? Přečtěte si o něm podrobnosti v článku Výtvarný kurz jako dárek.

Klidný téměř adventní čas. Ale ne, ještě jsem se nenaučila putovat časem. Zatím kolem běhá jen Martin na bílém koni.

Užívejme si listopadové i prosincové dny. Buďme si blíž.

Potkávejme se.