Vánoční večírky se před námi vynořují jeden za druhým, jako kopce a kopečky při pouti do Betléma.

Také se rádi ve vánočním čase potkáváte s přáteli?

Ani u nás v Ateliéru ŠUM to není jinak. Potkali jsme se a povídali si, spřádali plány a chlubili se fotkami svých….Nebojte, ne fotkami svých dětí, ale fotkami svých výtvarných počinů. Každoročně se v období vánoc scházíme napříč výtvarnými kurzy. Někdy spolu jdeme do hospůdky, někdy jsme kreativní a tvoříme spolu. Letos jsme kreativně tvořili a jedli, pili, hodovali. Vzájemně jsme se chlubili svými výrobky, protože popravdě občas nás doma úplně nechválí. To asi proto, že neví, kolik práce nám naše výtvarné dílo dá.  A tak jsme si chvály a pozornosti užívali plnými doušky. Lidé z keramických kurzů obdivovali kresbu tužkou lidiček z kurzů kreslení. Lidi z keramiky žasli nad precizností lidí z kurzů kovového šperku a lidé z grafických kurzů  obdivovali průhledná díla lidí z kurzů tiffany vitráží. Lidé z kurzů vazby knih přemýšleli o obsahu svých nově svázaných kartonů a mezi lidmi z kurzů malování hledali ilustrátory.  Probrali jsme i život partnerský i život singl. Rýmy dětí i bolavé klouby rodičů, příšerné navyky našich psů a koček a nepříjemného šéfa v práci. Pěkně jsme si potlachali a došlo i na koledy.

Aaabysme k vám za rok přišliii

aaa vás ve zdravííí zas našli,

raaadujme se veeselme se,

dobrééého vááám přeejem.

 Zdá se vám to zamotané?

 Pochlubíme se i vám.

Následující fotky zobrazují výtvarná díla, která vznikla při výtvarném tvoření v našich uměleckých kurzech v tomto zimním semestru. Mnohá  z nich budou čekat pod vánočním stromečkem na trochu té pozornosti našich blízkých.

Dostali jste chuť?

Chuť s námi tlachat, pít, ale hlavně: učit se kreslit,  naučit se malovat, vytvářet šperky a  tvořit keramiku, vázat knihy, pájet vitráž a tavit smalt a sklo a a aaa……

Nevíte jak se naučit malovat třeba….?

Hlavu koně, nevíte jak namalovat oko,jak nakreslit psa.

Chcete se dozvědět jak vyrobit prsten ze stříbra? Nebo jak malovat hedvábí?…..

Tak se u nás ve výtvarných kurzech v Ateliéru ŠUM někdy na chvilku zastavte. Uvaříme vám na vašich zimních cestách čaj a podáme do ruky štětec, či špachtli. Třeba pak o příštích vánocích budu psát i o vás.

Klidné Vánoce a čas na posezení s přáteli  i Vám za Ateliér ŠUM

přeje

Zuzana