Naše tělo a mysl je kronikou minulého i hlasatelem, toho, co se už přibližuje. A přitom se nohama sune z přítomnosti do přítomnosti. 

Pohybové a výtvarné setkání s krajinou 9. až 13. srpna 2024

K účasti na tomto setkání není potřeba žádných předešlých tanečních, či výtvarných zkušeností.

Rádi bychom trochu poodkryli to ukryté, viditelné i tušené v krajině našeho těla i v okolní krajně. Proto jsme tentokrát jako východisko pro zkoumání v pohybu a výtvarné tvoření vybrali téma prostoru. Prostor ve předu, vzadu a uprostřed, na který se podíváme z pohledu embryologie a anatomie, a které nám prolíná téma minulosti, přítomnosti a tušené budoucnosti. Co v něm najdu?

V pohybové a taneční improvizaci budeme pracovat s pohybovými kvalitami a intenzitou toho, jak moc můžu držet, udržet, než pustím a jestli pustím doopravdy a co přichází pak…

Tyto zážitky prolneme do výtvarné tvorby, kde následně pohlédneme na dávné – záblesk paměti; živoucí – okamžik přítomného, tušené – očekávání, intuice. Výtvarné techniky, které nás doprovodí: Grafika – Linoryt, gestická malba a závěrečná velkoformátová koláž, která propojí naše zážitky z mikro světa do makro světa krajiny.

Společné setkání začíná pátek obědem ve 13 h a po něm bude následovat první pohybový a poté výtvarný blok a večeře.

Sobotu, neděli a pondělí po snídani vstoupíme do dne trojhodinovým dopoledním pohybovým nebo výtvarným tvořením uvnitř nebo v okolní krajině. Poté bude následovat oběd, oddech a trojhodinový popolední tvořivý blok. Po večeři je možné dle libosti využít taneční sál, nebo pokračovat ve výtvarném tvoření. Končí se v úterý ráno snídaní. 

Doprovázet vás budou:

Anna Línová, tanečnice

„Zaujíma ma utváranie priestoru, prostredia a formátov, ktoré pozývajú, k tvorivému, radostnému a zároveň zodpovednému prežívaniu vzťahov k sebe, k iným a k okoliu.“  

Zuzana Klápšťová, výtvarnice

Ráda se potkávám s lidmi různých profesí, které spojuje zájem o umění a tvoření. Se zatajeným dechem sleduji inspirativní kreativitu jednotlivců, i vlastní život výtvarné tvorby ve skupině, které mohu svojí volbou tématu i výtvarné techniky dát se vší pokorou směr. “

„Tuším krajinu“ je malichernou nadějí a zvědavou touhou, že aspoň trochu porozumím tomu, co je uvnitř, mezi a vně, co se skrývá v detailu a jak tento detail zapadá do mozaiky smyslu.

Zveme vás.

Anna a Zuzana 

Kde?

V krásném prostoru rezidenčního domu v krajině jižních Čech, s příjemným tanečním sálem, výbornou kuchyní, koupacím jezírkem, saunou, s dvěma milými majiteli. V prostoru, kde se rodí taneční i jiná představení, prostě v umělecké líhni.

Komařice 373 14, dům POD JAVORY, č.p 17. https://rezi.dance/

Příjezd je možný v pátek po 12h. Společné setkání začíná obědem ve 13h a po ní bude následovat první pohybový blok. Končí se v úterý ráno snídaní.

Za kolik?

Ubytování a celodenní strava: 5200,- KČ plná penze 4 dny a 4 noci. Začínáme obědem v pátek a končíme snídaní v úterý. Platí se v hotovosti na místě.

Materiál: 800,- KČ. platí se v hotovosti na místě.

Účastnický poplatek: 5100,- KČ zahrnuje lektorné a pronájem sálu.  Po přihlášení a zaplacení účastnického poplatku je Vaše místo rezervované.

Rezervaci není možné zrušit, je možné za sebe najít náhradníka.

Kapacita míst je omezená na 10 účastníků.

K účasti na tomto setkání není potřeba žádných předešlých tanečních, či výtvarných zkušeností. Máme radost, že se můžeme potkat při tomto výjimečném spojení somatické práce s tělem a výtvarným tvořením právě v různorodosti nás všech. 

Jaké to bylo v minulých letech najdete v článku a ve videích : Jak se dotýkám krajiny a zde ve videu Někdo kráčí krajinou Kamera, střih Mikuláš Klápště, hudba Michal Turek a skupina tvořivých žen.

V galerii pod článkem najdete fotky z minulých setkání.

Váháte, zda pojedete, napište. Odpovíme, vyjasníme….

Pojeďte se radovat s námi! Těšíme se na vás.

Přihlašte se na výtvarnou dílnu

  Jméno a příjmení*

  E-mail*

  Telefon

  [honeypot phone]

  Níže prosím napište:

  • počet zájemců

  • u dětí jejich věk


  Souhlasím se zpracováním osobních údajů.*

  * Vyplňte prosím políčka s hvězdičkou.