Nedalo se jinak a musela jsem nakreslit portrét

Jenže vám ještě dlužím uši a vlastně i postup, jak jsem ten portrét kreslila.Tohle je tedy pouhé zamyšlení před finišem.

Když mám čas trénuji ruku i hlavu, aby nezapomněla kreslit. Je to stejné, jako když lidé po večerech , či ráno běhají svých pár kilometrů pro udržení kondice.  V létě jsem ten čas měla a tak jsem se mohla pustit do složitější věci a to do portrétu. moje nedočkavost způsobila, že vám dlužím uši, protože ostatní části hlavy již z předchozích dílů Překonejte strach a naučte se kreslit či malovat umíme.

Pardon za další renonc

Nechala jsem se unést vlastní kresbou tak , že jsem nenafotila postup. Ten vám tedy ještě dlužím. Najdete jej v dalších připravovaných dílech školy jak nakreslit…Další díl bude o uších a ten následující, slibuji, bude  o tom Jak nakreslit  portrét krok za krokem.

Proč se stalo, že mne kresba tak pohltila?

V létě je více času i na knížky. Tak jsem ji pěkně začátkem léta vyndala z knihovny ty knihy, na které mi nezbyl čas přes rok. Mezi těmi knihami byla Anatomie pro výtvarníky  díl člověkdíl zvířata od A. Szunyoghy a G. Fehéra z webu I-umění. Je to zajímavý web, kde mají nejen e-shop s knihami, ale i slušnou zásobu novinek a informací, co se týká  umění, výstav, akcí. Zpět ale k mému tréninku kreslení.

Jak trénuji kreslení?

Tak třeba takto: vezmu si právě tu výše zmíněnou Anatomii pro výtvarníky  díl člověk, k tomu přidám ještě fotku kupodivu rovněž člověka a začnu kreslit pěkně podle obrázku svalů, kostí a fotky. Na tomto postupu je výborné, že vidíte i ty svaly a kosti, které na fotce nejsou vidět. Musím říci, že tato kniha anatomie vás povede velmi dobře. Najdete v ní jednotlivé vrstvy osvalení, stíny, světla, ale i vrchní plochy těla. Osy páteře, tvary očí, rtů, nosu, uší.

Tak ale dost, uši budou až příště

Ještě k tomu tréninku, další možnost je kreslení, či malování podle slavných umělců. Já mám v oblibě Albrechta Dürera. Tam vidím rovněž jednotlivé linky a tahy tužkou velmi podrobně.  Vydržím u toho tak dlouho, jako dálkoví běžci. Takto trénovaní se pak nemusíte bát, že ztratíte kondici v kreslení a můžete se bez obav přihlásit třeba do kurzů kreslení.

To si dělám trochu legraci. Přihlásit se tam můžete samozřejmě i bez tohoto tréninku.

Ostatně ve 3. díle Jak se naučit kreslit , či malovat koně, jsem knihu od stejných autorů  Anatomie pro výtvarníky- zvířata,  měla často otevřenu. Kůň je zde moc pěkně vyobrazen a je to velmi podrobný a zdařilý  popis. Najdete zde ještě psa, prase, krávu rovněž takto podrobně a ještě navíc v jednotlivých fázích pohybu.

Potkala jsem pštrosa

Možná to zní trochu neuvěřitelně, ale je to tak. Teď si uvědomuji, že pštros je také dobrý běžec, ale to už je i na můj vkus příliš mnoho souvislostí. Musela jsem to ovšem napsat. Jeho jakoby vytřeštěné oči mohou za tento článek a za můj záchvat kreslení, který mi nedovolil nafotit postup kresby portrétu.

Tak a máme potrénováno

Nyní se tedy můžeme vrhnout do kurzů. Já k jejich vedení a vy k přihlášce třeba do kurzů kreslení v Ateliéru ŠUM

Chcete se kouknout do stejné knihy jako já?

Tak to budete muset opravdu přijít do našich kurzů, nebo si ji budete muset koupit na I-umění.