Naše výtvarné kurzy malování a kreslení mají nové lektorky

Dnes vám představím lektorku MgA Šárku Kawasumi.

Najdete ji v  kurzu kreslení a malování pro dospělé a v kurzu dětského designu.

Ve své volné tvorbě motivu zvířecí grotesky reflektuje vliv člověka na svět kolem nás. Velmi ji ovlivňuje kladný vztah k přírodě, který v sobě má od útlého dětství. Ale abych nemluvila za ní, nechám jí její příběh povyprávět.

Šárko, tak vyprávěj

„Od jistého času kloubím chvíle pro svoji volnou tvorbu s časem s rodinou. Ve svém ateliéru s výhledem do zeleně zahrady maluji zvířata. Maluji zvířata známá, ať už ty naše z pražské zoo, ale i cizozemská. Dotýká se mě problematika vymírání živočišných druhů a jejich útlaku lidmi. Snažím se tedy, alespoň prostřednictvím obrazů vyprávět příběh a probudit v lidech trochu sounáležitosti s přírodou a uvědomění si, že tu nežijeme jen my, lidé.

Ráda cestuji světem, nejen přírodou, ale zajímám se i o architekturu měst a domů v nich, moje rodinné kořeny koneckonců sahají tímto směrem a tak je to více než pochopitelné. Je mi velmi vlastní přemýšlet nad prostorem, ve kterém žije člověk, čili o ergonomii prostoru a věcí, které užíváme. Ergonomie mě velmi zajímala i na vysoké škole, kde to byl jeden z předmětů. Zajímám se o interiérový design a užití prostoru lidmi.

Cestuji a objevuje taje exotických zemí. Kromě evropských zemí jsem navštívila již několikrát Japonsko zemi vycházejícího slunce a velmi obdivuji tamní řemeslo. Díky této mé vášni doma přibývají různé artefakty, jako hedvábná kimona, keramika a porcelán či předměty lakované tradičním lakem uruši. nedá mi to a tak vám nějaké přinesu ukázat do lekcí kresby a malby, kde budou třeba jako součást zátiší“.

Chcete Šárku a její styl výuky poznat osobně?

Přihlaste se do jejích lekcí kresby a malby v Ateliéru ŠUM. Její hodiny dýchají rovnováhou a pružností, ne nejste v lekci taiči, které Šárka cvičí, jste ve čtvrteční lekci kresby a malby, kterou vede Šárka v podobném 🙂 duchu.

V galerii pod článkem najdete práce Šárky.