Další lektorkou Ateliéru ŠUM , kterou Vám představím  je MgA Markéta Loman Vogelová. Najdete ji v úterních kurzech  kurzu kreslení a malování, v kurzu Tkaní(ne)tradičně , Kresba, kompozice linoryt a v dětských kurzech.

Co vám přinese?

Markéta je výtvarnice, která ovládá mnoho výtvarných technik, které mohou být zdánlivě neslučitelné. Příkladem může být tkaní a keramika, nebo grafika a textil.

Markéta je cestovatelka a do Čech se vrací po dlouhé době. Do našich lekcí výtvarných kurzů  nového podzimního semestru nám přinese trochu jižního slunce.

Mluvím teď trochu v hádankách, tak Markétu nechám, aby se představila sama.

Markéto, teď Ty:

„Jsem výtvarnice „na volné noze“ se širokým záběrem dovedností a zkušeností v oboru uměleckého vyjádření i vzdělávání.

Vystudovala jsem VŠUP v Praze, kde jsem se věnovala textilní tvorbě, figurální kresbě, přičichla jsem tu i k ilustraci, grafickým technikám a malbě.

Mnoho let jsem žila v Mexiku, kde jsem se zabývala malbou, linorytem a textilnímu umění. Toto prostředí mě velmi ovlivnilo a ráda bych se s vámi o mé mexické zkušenosti podělila. Pojďme si povídat o tom, jak se žije v Mexiku, o tamních lidech, zvycích, kultuře a umění a nechme se jimi inspirovat. Ráda bych do svých kurzů vnesla výtvarný vysokoškolský UM i lehkost mexického prostředí. Tam je nechám volně prolínat.“ 

Máte chuť se s ní potkat?

Chcete-li Markétu  a její styl výuky poznat osobně, přihlaste se do jejích lekcí kresby malby v Ateliéru ŠUM, nebo na naše výtvarné workshopy. Třeba zrovna ten, který vás zaujme povede Markéta. Její hodiny jsou plné tvořivosti a radosti ze společného objevování osluněných chvil našeho života.

V galerii pod článkem najdete práce Markéty i jejích žáků.

Chcete vědět ještě víc? Podívejte se na její web