Toto léto se snad všichni kolem mne vdávají a žení. Vymýšlejí všemožné hry a hrátky, obřady, květiny,  dorty a všemožné originality. Jsou to velké i menší svatby, hlučné i tiché. Něco je však spojuje jsou to snubní prsteny.

Jak překvapit svoji milou?

V Ateliéru ŠUM máme kurz výroby kovových šperků a v něm jsem  poslední dobou začala pozorovat zajímavý trend. Do kurzu výroby šperku chodí mladíci, kteří se rozhodli zaujmout svou vyvolenou vlastnoručně vyrobeným  šperkem. Někteří, kteří jsou již ve svém snažení dál se rozhodli překvapit přítelkyni dokonce i zásnubním či snubním originálním prstenem. Jsou to prsteny stříbrné, prsteny měděné.  Zajímavé je, že do zlatého prstenu nikdo nešel.

Musím říci, že pokud by mi můj muž před X lety vyrobil vlastníma rukama snubní prsten, tak jej budu i nosit.  Z důvodů neoriginálních kroužků jsem jej tehdy nosit odmítla a tak prstýnky nemáme.
Nebo kdyby mne tehdy požádal o ruku a na můj štíhlý prstík navlékl vlastnoručně vyrobený zásnubní prsten, padnu do kolen. Myslím, že  by s koleny v tuto chvíli měla problém většina holek.

Ti mladíci, co chodí do kurzu výroby originálních šperků,i jsou jak se patří vychytralí. Nebo to jsou opravdoví znalci ženské duše. Taková žádost o ruku s originálním zásnubním prstenem vyrobeným vlastníma rukama, ta se přece nemůže odmítnout.

Máte slabost pro originální kovové šperky?

Anebo jinak: vezmu si Tě, ale až mi vyrobíš stříbrný prsten. To je zase test, zda má vyvolený muž dostatek trpělivosti a zda bude zručný. Je přeci třeba, aby doma z času na čas přidělal třeba velmi důležitou poličku na krabičku se šperky. Já si zručnost svého muže musela ověřovat na méně romantických záležitostech. Vlastně bych přivítala, kdybych v té době objevila nějaký umělecký kurz výroby originálních špeků, jako teď otvíráme v Ateliéru ŠUM.

 Jste dva a chystáte svatbu?

Šperkařské kurzy u nás vede zkušený zlatník, já tam občas jen prolítnu, případně něco vyfotím. Jeden čas jsem tam ale chodila častěji. Bavilo mne pozorovat jeden pár, z nichž jeden byl snad zručnější než druhý. Vyráběli si spolu snubní prstýnky. Byly spolu, usmívali se. Do kovového prstenu vkládali kousek sebe. Bylo vidět, že si to opravdu užívají.

Přihlašte se do kursu výroby kovového šperku

Zamáčkli jste dojetím slzu v oku, jak u romantického filmu? Chcete to také zažít? Chcete si vyrobit vlastní originální šperk? Zatím svatbu nechystáte? No po pravdě, takových je v kurzech uměleckého šperku stále nejvíc. Zřejmě již máte svoje první šperkařské pokusy za sebou. Zřejmě jste již zkoušeli šperky z korálků, nebo  cínové šperky.  V našich kurzech šperku vyrábíme i originální náušnice, stříbrné, či měděné šperky všeho druhu a tvarů, jaké vaše tvůrčí část osobnosti vymyslí. Můžete být i naprostí začátečníci a pokud máte alespoň zrnko trpělivosti  Přihlašte  se do kurzů výroby kovového šperku pro dospělé.

Ateliéru ŠUM – Školičce u sv Michala otvíráme v říjnu nový semestr.