Dostala jsem dárek. Chcete také?

Za  dobu co vedu výtvarné kurzy v našem Ateliéru ŠUM,  jsem potkala mnoho  tvůrčích lidí. S mnoha jsem v kontaktu stále, i když do kurzů z různých důvodů  již dávno nechodí. Tak se stalo že jsem dostala mýdlo od Moniky. Bylo krásné, voňavé, vypadalo jako dortík a bylo na něm vidět, že se ho  s láskou dotýkaly lidské ruce. Vzala jsem si ho do vany a užívala jeho blízkost. Bublin mělo tak akorát, a kůže po něm byla krásně vláčná. Ve vaně jsem se rozhodla, , že si zkusím udělat mýdlo svoje.

Nastudovala jsem na internetu  jak vyrobit mýdlo.  Postup výroby mýdla jsem poctivě pročetla několikrát a telefonicky s Monikou prodiskutovala.  Samozřejmě jsem se podívala  jak vyrábí mýdlo  doma ostatní.

Můj pokus skončil fiaskem. Doma vyrobené mýdlo se mi drolilo a nešlo vůbec nakrájet. Tedy šlo, ale vypadalo to slušně řečeno…. mmmm rustikálně. Vůbec jsem neměla odvahu použít jej na svoji citlivou kůži. Zjistila jsem, že vyrobit mýdlo není úplně taková legrace, jak to vypadá. Musíte se  odhodlat k práci s louhem. Musíte počítat s jeho bouřlivou reakcí. Odhodlání jsem měla, ale při míchání mýdla jsem byla asi příliš zbrklá. Míchala jsem příliš rychle a tak se mi tvořily v mýdle takové krupičky. Nebooo , že by zbytek louhu?

Máte podobné zkušenosti?

No právě, po konzultaci mých chyb, mi Monika prozradila, že začínala podobně.

Je prostě k nezaplacení zkusit si na vlastní kůži,  kdy a jak zchladit směs z které se stane mýdlo. Vidět v kurzu mýdlaření, kdy mýdlovou hmotu promíchat a kdy ji nalít do forem na výrobu mýdla. Mnohem jednodušeji se pak domácí výrobu mýdla naučíte.

Zajímají vás tajné typy mýdlařky?

Je to o zkušenosti a o chuti podělit  se s ostatními. Lektorka Monika má obojí.  V jejím kurzu domácí výrobu mýdel se dozvíte to, co v knihách nevyčtete. Přijďte do kurzu výroby mýdel a uvidíte, že dokážete vyrobit mýdlo, které bude kvalitní a ještě navíc krásné.

Jak vyrobit domácí mýdlo?

Přijďte do Ateliéru ŠUM.

Kurzy výroby mýdel  trvají tři hodiny.  Během těchto pár hodin dostanete všechny potřebné informace nutné k domácí výrobě mýdla. Výrobu si zkusíte a z kurzu si odnesete jedno mýdlo jako dárek od lektorky. Přesnou náplň kurzu najdete zde.

Můžete vybírat mezi těmito termíny:

24.4. 17 30- 20 30

15.5. 17 30- 20 30

20 5.13 00- 15 00

Kurz  domácí výroba mýdla stojí  1300,-