Okna kreslírny Ateliéru ŠUM jsou ve dvoře pavlačového domu, tak typického pro Prahu 1. Kolem nich chodím domů a velmi často se neudržím a zaťukám na ně. Alespoň na chvilku vstoupím a zvědavě prohlížím, co v kurzu kreslení a malování vzniklo.

Žasnu nad tím co lektoři pro pobavení účastníků výtvarných kurzů pro dospělé vymýšlí za hrátky. Jak je zábavně vedou k cíli.

Chci se naučit kreslit, chci se naučit malovat.

To se jednoduše řekne. No ale, jak se naučit kreslit, nebo jak se naučit malovat. Cesta je  pořádně dlouhá a občas může zmáhat. Když nemáte dobrého učitele kreslení a malování, může se stát, že to vzdáte předčasně. Tyhle kresebné etudy pomohou a usnadní cestu k cíli. Baví Vás a při tom Vaše ruce kreslí a malují, ani neví jak. Hlava je někde v oblacích, vnímáte jen linky, stíny, tvary.

Nic jiného na světě pro těch pár chvil není.

Tak třeba tohle. O to se vámi musím podělit.

První etuda je pro puntíčkáře a to doslova. Každý v Ateliéru ŠUM je pro těch pár chvil, kdy sedí v kurzu kreslení puntíčkářem. Úkol totiž zní, nepoužít ani jednu linku a při tom nakreslit to, co potřebujeme. Zátiší, vtip, list…

Těžký úkol, ne však pro puntíčkáře. Výsledky vidíte v galerii obrázků

Druhá etuda je jako stvořená k čarodějnému kouzlení. Čárymáryfuk, aneb kresba jedním tahem. Pokud se odhodláte k vyzkoušení této techniky, zjistíte, že kresba jedním tahem je magie. No možná jsem ovlivněna nadcházejícími čarodějnicemi –možná jsem ovlivněna filipojakubskou nocí. Možná trochu přeháním.

Raději si to zkuste.

Zkuste nakreslit zátiší, nebo jakoukoli věc jedním tahem. U zdařilých kresebných studií může divák vysledovat začátek a konec linky. Výsledky jsou opět vidět v galerii.

Jo a pro mě to opravdu bylo kouzlení. Máte chuť čarovat? Přijďte k nám.

Tak pěkné Čarodějnice.