Opouštíme starý, otvíráme nový.

No přeci nový jarní semestr výtvarných kurzů.Nabízelo by se tento článek v tuto dobu věnovat  úvaze o opouštění  všeho nepotřebného. Úvaze  o nutnosti  očištění se  a tím pádem o udělání místa pro vše nové. Úvaze o otevření se pro nové. Článek  by souvisel s Hromnicemi, , či se svátkem Imbolc.  Začátek článku by vyzněl podobně,  pokračování  ale bude  jiné.

Imbolc, Hromnice a jarní semestr

Naše svatá trojice . V tuto dobu  totiž u nás v Ateliéru ŠUM  uzavíráme starý zimní semestr a otvíráme semestr jarní . Souvislost to tedy má, ale jde  pouze  o únorové datum. Vyčkáváme tedy netrpělivě, kdy Perun udeří prvním hromem do země, abychom konečně po dlouhé zimě mohli vyrazit s kurzem kreslení a malování do přírody. Čeká nás milovaný  jarní plenér. Pro kurz keramiky utrhneme list, jeho žilkování otiskneme do kusu hlíny a mísa je na světě. Zrodila se s jarem.  Po zimě se skvěle v polích hledají  detektorem kovů nejen všemožné důležitosti, ale i  pouhým okem polodrahokamy pro kurz cínovaného nebo kurz kovového šperku. V teple našich ateliérů a se sluncem za okny pak usedáme ke stolům a vytváříme šperky, kterými zdobíme sebe i své milované. Knihy, které jsme v zimě častým čtením rozložili na prvočinitele, tedy na složky volají po sešití, tak jim to tedy dopřejme. V kurzu ruční knižní vazby to půjde hladce,  tak jako kapky prvního jarního deštíku stékají po skle. Paprsky slunce protnou i barevná skla, kterým jsme s kurzem Tiffany vitráží vdechli nový život. V oknech teď létají barevní motýli, ptáci a dokonce i zimní andělé.

Těšte se

Tak se těšte na jaro, tak se těšte do nového jarního semestru výtvarných kurzů a přijďte. Ještě to stihnete. Pár posledních míst čeká právě na vás. Koukněte na rozvrh, nebo do výtvarných dílen a vaše rozhodnutí  může přijít jako první  Perunův hrom z čitého skoro jarního nebe. My jsme na něj i na vás připraveni.

Co opouštíme?

Podívejte se na obrázky pod článkem. Vznikly v zimním semestru, ale už teď se těšíme na nové.

Proč si vybrat Ateliér ŠUM?

.Zameškané hodiny si můžete nahradit. Kurzy můžete kombinovat.

Výtvarné kurzy vedou výtvarníci s pedagogickou praxí.Věrní a občané Prahy 1 mají u nás slevy. Věrnost se pozná tak, že k nám chodíte alespoň půl roku.Můžete přijít jen občas, můžete chodit celý rok. Kurzy jsou semestrální i hodinové.  Toto je Několik dobrých důvodů proč navštěvovat Ateliér ŠUM – Školičku u sv. Michala- výtvarné kurzy Praha 1.

Tak přijďte.

12.2,2019 u nás začíná další nové jaro.

Více Zuzana Klápšťová, tel: +420-606 908 230, e-mail: piste@kurzyuzuzy.cz