Docela nerada se fotím a teď tohle.

Do výtvarného kurzu keramiky, do té největší začáteční vřavy, kde každý hledá nápad večera, nebo glazuru, nebo… a potřebuje mne k tomu,  volá Veronika, představuje se jako produkční Receptáře. Mluví dlouze a já mlčím, nechávám si pár dní na rozmyšlení. Těch pár dní je pro mne  boj se studem a přijmutím výzvy, které mám tak ráda. Nakonec souhlasím, ale vlastně nevím, kde na přípravu receptářového dílu o hedvábí vezmu čas.

Jak to bylo s přípravou natáčení.

Ve videu vše vypadá jako chvilka, ale chvilka to tedy nebyla. Bylo to pár dní mého času. Musela jsem připravit jednotlivé kroky malby, tak, aby byly divákům jasné. Znamenalo namalovat několik stejných hedvábných šátků. K tomu jako bonus napsat návrh textu, kterým bude malování doprovázeno. V dramaturgii jej schválili a ještě trochu doplnili, aby vše bylo pro diváky srozumitelné. Mohla jsem se tedy vrhnout do učení textu. Jednoho rána balím rám na hedvábí, barvy, štětce, namalované hedvábné šátky a jedu s hlavou plnou textu a pochyb směrem ke studiu.

Točíme, točíme, maluji, mluvím.

Díky skvělému vedení režiséra i průvodce pořadu panu Postráneckého (který mi popřál zlom vaz), jsem se cítila vlastně velmi no jak to říci – komfortně na to, že mne kamera neúprosně sledovala. Video začíná na první pohled nesouvisejícím sdělením, na jeho konci se však vše vyjasní. Napadlo mne začít text liščím ocasem……

Podívejte se na video, které jsme natočili pro Receptář prima nápadů a souvislost mezi ocasem a hedvábím se vám vyjasní.

Video: https://play.iprima.cz/receptar-prima-napadu/malba-na-hedvabi-klapstova