Krásná pivoňka a vznešený muž.

Jednoho dne se muž vznešeného rodu a vysoké postavy jeden z Osmi nesmrtelných zřekl světského života. A rozhodl se odejít do ústraní kláštera. Musel překonat mnohá pokušení. Jednou ale potkal krásnou Bílou pivoňku, která se jej rozhodla svést. Muž odolával dlouho.

Až po mnoha nocích, kdy jej polechtala na chodidle….

Není divu, vždyť pivoňka je rostlina pozemské krásy a nadpozemské vůně. Pivoňka je rostlina  dvaceti dnů, neboť právě tak dlouho kvete. Je spojována s principem jang, který je významem jasu a mužnosti, je spojována s bohatstvím a vysokým společenským postavením. Přináší štěstí a lásku a je-li  v plném květu, je příslibem dobrého osudu, Zvadne- li však náhle je předzvěstí chudoby. Můžete ji vidět ve společnosti bažanta, Fénixe, kohouta, či páva.

Malba akvarelem,  přednáška,  Botanická zahrada, slunce a vůně pivoněk.

Toto vše si o ní můžeme přečíst. My jsme však slyšeli na pivoňkovém workshopu v botanické zahradě od Petry Polákové na přednášce o symbolice květin v asijském umění mnohem více.

Bylo to velmi inspirativní a tak jsme se nechali vést lektorem kurzu kresby a malby Pavlem Kocychem, který nám vyprávěl o technice akvarelu. Začali jsme malovat.  Pomocí čínského štětce, jsme pak na silný akvarelový papír zachytili křehkost krásy pivoněk. Pavel pak občas polechtal pivoňky na našem papíře.

Malba všem šla hladce a to i těm, co drželi čínský štětec prvně v ruce. Věřte, bylo to snadné, pivoňky nás svedly, tedy pardon, vedly. Chodili jsme totiž bosky.

Díky Petře Pollákové a díky Japanese point, kteří nás vyzvali ke spolupráci.

Jo a těšte se na další, něco nás z Ateliéru ŠUM totiž v Botanické zahradě napadlo.