Potkala jsem Katu.

Musím začít trochu oklikou. Jednou jsem potkala Ferdu Mravence vtěleného do člověka. Vlastně byli hned dva. Bráchové. Uměli točit na kruhu, drátovat, tkát, pracovali se sklem, řemeslo, které neznali bylo spíš vzácností…… Na nějaký čas se naše pracovní cesty propojovaly a tak jsem poznala i jejich partnerky. Pokud si myslíte, že to byly nějaké Berušky, tak jste na velkém omylu. Tady se ta pohádka totiž mění ve skutečnost.

Tak jsme se s Katou potkaly a také spolu chvíli pracovaly.

No a teď znova. Znova co?

Znovu je lektorkou kurzu Ttiffany vitráže v Ateliéru ŠUM, vrací se po pár letech a dětech.

Představí se vám  už sama.

„Sklo je pro mne fascinující materiál, je to hra nejen  s tvarem, ale i světlem. Sbírám různé skleněné věci, nové i starožitné. Sklo perfektně ladí jak s moderním, tak přírodním či vintage interiérem.

íTiffany vitráž jsem poprvé poznala  v chráněné dílně, kde jsem pracovala jako terapeut. Zamilovala jsem si ji okamžitě. V Ateliéru ŠUM jsem několik let pracovala jako lektorka vitráže. A teď se sem vracím.  Tiffany vitráž  ale není  mojí hlavní profesí.  Je tvůrčím uměleckým doplňkem  mojí  sociální práce.  Nyní pracuji jako doprovázející pracovník pro pěstounské rodiny.

Co dělám ve svém volném čase?

Čtu hlavně odbornou literaturu.  To když děti usnou. A když jsou vzhůru přijdou na řadu výlety, kolo, výšlapy.“ No a teď je čas i na kurz Tiffany vitráže v Ateliéru ŠUM.

Teď mohu jen dodat, přijďte.

Chcete-li Katu  a její styl výuky poznat osobně, přihlašte se do jejich lekcí vitráže v Ateliéru ŠUM. Pocítíte radost z tvořivosti a z objevování sebe i nových přátelství.