O NÁS


Akreditováno ministerstvem školství, mlídeže a tělovýchovy

Školička u sv. Michala - Centrum volného času nabízí převážně výtvarné kurzy a výtvarné dílny.
Pořádáme: výtvarné i relaxační kurzy. Pro začátečníky i pokročilé, jak pro nadané, tak i pro méně zručné od 2 do 99 let.

Připravujeme uchazeče o přijetí na SŠ a VŠ uměleckých směrů.
Nabízíme výtvarnou náplň teambuildingových akcí pro firmy, výtvarné kurzy pro školy a školky.
Předvádíme řemesla.
Prodáváme uměleckou keramiku, oděvní a interiérovou krajku i drobné dárky či výtvarné potřeby. V našem centru je také možné po dohodě vypalovat donesenou keramiku.

Školička u sv. Michala vznikla v roce 1994.
Naskytla se nám příležitost získat nebytové prostory v centru Prahy. A tak jsme se jeden slunný květen dali do rekonstrukce. Vznikla tak keramická dílna, která nám po několika letech začala být těsná. Povedlo se nám rozšířit se. Ve stejném domě jsme získali další prostory a opět je zrekonstruovali. Tak vznikla kreslírna. Naše ateliéry se nacházejí v prostorách bývalého kláštera, který patřil a sousedil s kostelem sv. Michala. Proto se v našem názvu objevuje i sv. Michal. Dům je památkově chráněn, uvnitř se ocitnete na typickém pavlačovém dvoře, který sousedí se zahradou. Dříve se to zde jmenovalo V dýňové zahradě. Překročíte-li práh vrat, ocitnete se v oáze ticha. Můžete zapomenout, že jen pár kroků vás dělí od rušné Národní třídy, Spálené ulice, nábřeží,či ulice Myslíkovy.

Výtvarné Kurzy probíhají po celý týden. V dopoledních hodinách se věnujeme především školkám a školám. Odpoledne k nám chodí děti a večer dospělí. Kurzy pro dospělé začínají obyčejně okolo 17 hodiny (není to však pravidlem) a končí v nočních hodinách. To se zde zoufalí studenti snaží dohnat vše potřebné pro talentové zkoušky. Pořádáme též víkendové akce především před vánoci, kdy si u nás můžete vyrobit dárečky. Jezdíme na výtvarná soustředění s dětmi i dospělými, či s rodiči a dětmi dohromady. Čas od času vystavíme naše výtvarné pokusy. Jistě i vy si vyberete z nabídky našich výtvarných kurzů, např. kurz Keramiky, kurz Kresby a Malby nebo Grafiky. Značnou oblibu si zíkali naše ojedinělé kurzy Šperku. Pro dívky a paní jsou pak určeny naše kurzy plstění.

Naše činnost je podporována granty MČ Praha 1

MČ Praha 1

Kurz pro mrńousky

Akce:

1.12.- 10.12.2007 Vánoční trhy
Betlémské náměstí

10.10.- 7.11.2007 Bohnické lékobraní
Výstava

25.12.- 31.12.2006 Vánoční výtvarné dílny
Staroměstské náměstí

1.12.- 3.12.2006 Vánoční trhy
Betlémské náměstí

24.9.2006 Žluté lázně
minivýstava s tvůrčím zastavením

24.9.2005 Duhový Sparkys den
Výtvarné dílny

Z kurzů malby

Malujeme

Letní soustředění - Krkonoše